Καλώς ήρθατε στο Aqua Monsterfish

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Καλώς ήρθατε στο Aqua Monsterfish
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ AQUA MONSTERFISH
AGGRESSIVE FISH KEEPING
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ AQUA MONSTERFISH
AGGRESSIVE FISH KEEPING

Πρόσφατα Θέματα

» Προπαραγγελία Τροπικά ψάρια γλυκού νερού από Κολομβία.
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΤετ 14 Σεπ 2016, 01:24 από abyssos

» Προ – παραγγελία θηρευτές
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 11:58 από abyssos

» Καλό Πάσχα από την Άβυσσο
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΤετ 27 Απρ 2016, 03:35 από abyssos

» Προπαραγγελία Τροπικά ψάρια γλυκού νερού.
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 11 Φεβ 2016, 02:41 από abyssos

» ΑΒΥΣΣΟΣ Ενυδρεία - Τροπικά Ψάρια Νέες Παραλαβές
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 04 Φεβ 2016, 07:24 από abyssos

» ζητουνται red tail catfish ,giant gourami
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΔευ 04 Ιαν 2016, 07:07 από fastboy1969

» “Black Friday” στην Άβυσσο
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΔευ 30 Νοε 2015, 01:03 από abyssos

» ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΤΗΣ JUWEL
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 11 Σεπ 2015, 01:03 από abyssos

» Άβυσσος Νέα σελίδα - ηλεκτρονικό κατάστημα.
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 23 Ιουλ 2015, 02:49 από abyssos

» Πωλούνται μεγάλα και σπάνια ψάρια
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΤρι 14 Ιουλ 2015, 08:31 από fastboy1969

» Κατάστημα Άβυσσος
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 26 Μαρ 2015, 05:28 από abyssos

» Προ-παραγγελία Περού
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΤετ 25 Φεβ 2015, 00:14 από abyssos

» Καλή Χρονιά
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΤετ 31 Δεκ 2014, 06:29 από abyssos

» Fishbay Προ-παραγγελία ψαριών κάθε εβδομάδα !
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΤρι 30 Δεκ 2014, 01:10 από PredatoryFishBay

» Χαρούμενα Χριστούγεννα
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΤετ 24 Δεκ 2014, 01:09 από abyssos

» Fishbay - Διαθεσιμότητα ψαριών-φυτών στο κατάστημα
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 19 Δεκ 2014, 11:13 από PredatoryFishBay

» Fishbay - Προσφορές !
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΔευ 15 Δεκ 2014, 12:24 από PredatoryFishBay

» Νέα κατηγορία στο e-shop μου Ψάρια Θηρευτές
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΤρι 09 Δεκ 2014, 10:27 από abyssos

» Fishbay - Προ-παραγγελία ψαριών από Γερμανία 11.2014 !
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΤρι 02 Δεκ 2014, 07:50 από PredatoryFishBay

» Fishbay - Παραλαβή ψαριών γλυκού νερού
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 20 Νοε 2014, 09:54 από PredatoryFishBay

» Fishbay - Έκτακτη προ-παραγγελία ψαριών από Ασία !
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΤρι 18 Νοε 2014, 10:03 από PredatoryFishBay

» 270 Lt Iwagumi
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΤρι 18 Νοε 2014, 03:49 από nickst

» Νέα προϊόντα - LED φωτιστικά Ledzeal
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΚυρ 16 Νοε 2014, 14:04 από abyssos

» 600 λιτρα Rio Essequibo
Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 EmptyΚυρ 16 Νοε 2014, 10:02 από nickst

AMF YouTube




+7
trian75
Aλέκος
beast
kostasgold
Giorgos
Alexandros
dinelos
11 απαντήσεις

    Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από Alexandros Παρ 31 Ιαν 2014, 08:54

    Για τα φυτα Ντινο θα μας πουνε οι μποσταναδες μας
    Giorgos
    Giorgos
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 893
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2013
    Ηλικία : 26
    Τόπος : Νέο Ηράκλειο

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από Giorgos Παρ 31 Ιαν 2014, 09:40

    Βαλισνέριες είναι και το άλλο δεν το θυμάμαι τώρα  Rolling Eyes 
    Πραγματικά ωραίο ενυδρείο! Μου έδωσε ιδέες!
    avatar
    dinelos
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2013

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από dinelos Παρ 31 Ιαν 2014, 09:48

    Giorgos έγραψε:Βαλισνέριες είναι και το άλλο δεν το θυμάμαι τώρα  Rolling Eyes 
    Πραγματικά ωραίο ενυδρείο! Μου έδωσε ιδέες!


    Γιωργο και εγω επαθα πλακα πολυ μου αρεσε το βρηκα καθως εψαχνα για το channa aurantimaculata.
    Απο αβυσσο μου ειπαν οτι μαλλον θα ειναι διαθεσιμο στις επομενες 20-25 μερες.
    Giorgos
    Giorgos
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 893
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2013
    Ηλικία : 26
    Τόπος : Νέο Ηράκλειο

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από Giorgos Παρ 31 Ιαν 2014, 09:57

    dinelos έγραψε:
    Giorgos έγραψε:Βαλισνέριες είναι και το άλλο δεν το θυμάμαι τώρα  Rolling Eyes 
    Πραγματικά ωραίο ενυδρείο! Μου έδωσε ιδέες!


    Γιωργο και εγω επαθα πλακα πολυ μου αρεσε το βρηκα καθως εψαχνα για το channa aurantimaculata.
    Απο αβυσσο μου ειπαν οτι μαλλον θα ειναι διαθεσιμο στις επομενες 20-25 μερες.
    Ωραία άρα αν το θες τότε πρέπει τώρα να ξεκινάς να πάρεις το ενυδρείο και το στήσιμο κ.τλ  Smile 
    dimos
    dimos
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 240
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : λαμια

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από dimos Παρ 31 Ιαν 2014, 11:40

    Τα πισω βαλισνερια στα ξυλα πανω ανουμπιες και αυτα μπροστα που ειναι φυτεμενα ειναι κρυπτοκορινες ειναι ολα ευκολα φυτα και σε φωτισμο και σε λιπασμα και σε co2
    avatar
    dinelos
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2013

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από dinelos Τετ 26 Μαρ 2014, 13:19

    Μετα απο 2μηνη αποχη καθοτι θεματος οσο αναφορα το οικονομικο, επεστρεψα εχοντας πλεον μια καποια ανεση.

    Τι θα χρειαστω λοιπον ωστε να δρομολογηθουν οι παραγγελίες:

    ΕΝΥΔΡΕΙΟ Sun Sun HRX-1200H
    ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ Jager 200 ή 250 watt  ???
    θερμόμετρο aquanova digital
    Βαρέλι προετοιμασίας νερού ποσα λιτρα να παρω ???
    αντλια σκεφτομαι για eheim compact 1000, ειναι υπερβολη?
    σκούπα βυθού aquanova gc 24 ???
    Aquarium & terrarium tweezer bent 50 cm
    Seachem Prime 500ml
    API Τεστ Αμμωνίας
    API Nitrite NO2
    API Nitrate NO3
    API PH
    MARINA Magnet large
    αποχη ποσο μεγαλη ?

    Η λιστα ειναι ανοιχτή για προτασεις, αντικαταστασεις, ωστε να ολοκληρωθει οσο το δυνατον καλυτερα.
    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από Alexandros Πεμ 27 Μαρ 2014, 05:11

    Θερμοστατη εγω θα επερνα 250 watt
    Βαρελι για προετοιμασια νερου δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε,ουτε τεστ,κανω αλλαγες νερου καθε 2 με 3 μερες και δεν εχω προβλημα μεχρι τωρα
    Αποχες εχω 3 διαφορετικα μεγεθη
    avatar
    dinelos
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2013

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από dinelos Πεμ 27 Μαρ 2014, 06:47

    Alexandros έγραψε:Θερμοστατη εγω θα επερνα 250 watt
    Βαρελι για προετοιμασια νερου δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε,ουτε τεστ,κανω αλλαγες νερου καθε 2 με 3 μερες και δεν εχω προβλημα μεχρι τωρα
    Αποχες εχω 3 διαφορετικα μεγεθη

    Αλεξανδρε πως τις κανεις τις αλλαγες νερου ?
    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από Alexandros Πεμ 27 Μαρ 2014, 08:39

    Με το λαστιχο,με νερο βρυσης
    avatar
    dinelos
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2013

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από dinelos Πεμ 27 Μαρ 2014, 08:48

    Alexandros έγραψε:Με το λαστιχο,με νερο βρυσης

    Με το χλωριο δεν αντιμετωπιζεις κανενα προβλημα ?
    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από Alexandros Πεμ 27 Μαρ 2014, 08:50

    Οχι ποτε,το νερακι της βρυσης ειναι μια χαρα,δεν εχω χασει ψαρι απο νερο
    Ετσι κανω εγω,εσυ εαν θελεις μπορεις να φτιαχνεις νερο,εγω μιλαω για το τι κανω εγω
    avatar
    dinelos
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2013

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από dinelos Πεμ 27 Μαρ 2014, 09:32

    Alexandros έγραψε:Οχι ποτε,το νερακι της βρυσης ειναι μια χαρα,δεν εχω χασει ψαρι απο νερο
    Ετσι κανω εγω,εσυ εαν θελεις μπορεις να φτιαχνεις νερο,εγω μιλαω για το τι κανω εγω

    Απλα δεν το ηξερα οποτε αν ειναι δοκιμασμενο και πιανει σε εσενα θα λειτουργει και θα πιανει και σε εμενα. Αντιχλωριο δεν ριχνεις καθολου στην αλλαγη? Για ποσο % ειναι οι αλλαγες που αναφερεις?
    dimos
    dimos
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 240
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : λαμια

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από dimos Πεμ 27 Μαρ 2014, 10:22

    ποτε αλλαγη νερου απο βρυση χωρις αντιχλωριο....η ζημια δε φαινεται εκεινη την ωρα αλλα το χλωριο σκοτωνει τα βακτηρια των φιλτρων ....γιαυτο σε καθε αλλαγη νερου που κανουμε απο την βρυση πριν αρχισουμε να ριχνουμε το νερο στο ενυδρειο προσθετουμε αντιχλωριο για το συνολο των λιτρων του ενυδρειου.
    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από Alexandros Πεμ 27 Μαρ 2014, 10:30

    Εγω δεν εχω βαλει ποτε αντιχλωριο ουτε θα βαλω και ποτε
    Ο καθε ενας κανει οτι θελει,εγω λεω τι κανω εγω
    Αλλαγες νερου κανω περιπου 200-250 λιτρα απο τα 700
    dimos
    dimos
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 240
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : λαμια

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από dimos Πεμ 27 Μαρ 2014, 10:37

    εννοειται οτι ο καθενας μπορει στα ενυδρεια του να κανει οτι θελει , αυτο ομως δεν αλλαζει το γεγονος οτι αποδεδειγμενα το χλωριο σκοτωνει ολα τα βακτηρια , γιαυτο και στο ποσιμο νερο χρησιμοποιειται , κατι που στα ενυδρεια μας δεν εχει θεση
    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από Alexandros Πεμ 27 Μαρ 2014, 10:46

    Δημο εγω το θεωρω πολυ τραβηγμενο αυτο,πιστευω οτι το χλωριο στο νερο το δικο μας τουλαχιστον ειναι σε πολυ λιγη ποσοτητα σε σχεση με αλλα νερα της χωρας

    Εγω κανω αλλαγες νερου καθε 2 μερες,ξερεις ποσο αντιχλωριο θα ηθελα για ολα τα ενυδρεια καθε δυο μερες

    Και γιατι να βαλω αφου μεχρι τωρα δεν εχω προβλημα στο νερο μου?
    Τελος παντων, αυτο ειναι αποφαση του καθενος τι θα κανει με το ενυδρειο του
    dimos
    dimos
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 240
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 52
    Τόπος : λαμια

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από dimos Πεμ 27 Μαρ 2014, 10:50

    γιαυτο πρεπει να παρεις μια οσμωση  Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 3124955725 
    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από Alexandros Πεμ 27 Μαρ 2014, 10:56

    Για τον φιλο ομως εδω που ρωταει καλο ειναι αφου δεν ξερει και το νερο της περιοχης του να βαζει αντιχλωριο,τα λιτρα του δεν ειναι και τοσα πολλα ωστε να μην μπορει να βαλει και δεν πιστευω οτι θα κανει αλλαγες νερου καθε δυο μερες που κανω εγω
    kostasgold
    kostasgold
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 496
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2013
    Ηλικία : 53
    Τόπος : Πειραιας

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από kostasgold Πεμ 27 Μαρ 2014, 11:54

    Καλησπερα αντιχλωριο εγω χρησιμοποιω πολλα χρονια οχι τοσο για το χλωριο αλλα για το στρες τηης αλλαγης νερου αν και πιο πολυ στρεσαρωμαι εγω παρα αυτα αν εχεις χωρο να αποθηκευεις το νερο που χρειαζεσαι για 48 ωρες το χλωριο φευγει αλλα και παλι θα  πρεπει να εχεις μια αρκετα μεγαλη δεξαμενη  εξτρα οπυ νομιζω ειναι περριτο. Βαρελι προετοιμασιας νερου θες μονο για τα θαλασσινα. Θερμοστατη και εγω 250αρι θα εβαζα, αποχη αναλογα τι ψαρι σκεφτεσαι να βαλεις εδω σταματαω να γραφω γιατι το τρελοdovii μου μου τα εκανε λουτσα παλι
    Kostas
    Kostas
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 670
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2013
    Ηλικία : 54
    Τόπος : Αθηνα

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από Kostas Πεμ 27 Μαρ 2014, 12:23

    Με την διαφορά θερμοκρασίας δεν έχουν πρόβλημα τα ψάρια, γιατί το νερό της βρύσης το χειμώνα είναι παγωμένο, στην αλλαγή νερού η θερμοκρασία πρέπει να πέφτει πάνω από 5 βαθμούς στιγμιαία, εκεί τι γίνεται
    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από Alexandros Πεμ 27 Μαρ 2014, 12:27

    5 βαθμους δεν μου εχει πεσει ποτε η θερμοκρασια,ουτε στο 250αρι το ενυδρειο

    Σε ενα ενυδρειο Κωστα μεγαλο,δεν πεφτει κατω απο ενα με δυο βαθμους η θερμοκρασια μετα απο αλλαγη

    Πιστευω προβλημα εχουν τα μικρα ενυδρεια
    avatar
    vaslag7
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 240
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2013
    Ηλικία : 60
    Τόπος : AΘΗΝΑ

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από vaslag7 Πεμ 27 Μαρ 2014, 12:34

    Και εγω αλλαζω διακοσια λιτρα τη βδομαδα παντα με prime.με λαστιχο οπως ο αλεκος και το χειμωνα χλιαρο απο θερμοσιφωνα.μια καλη λυση ειναι προφιλτρο μονο με ανθρακα.με 20 ευρω περιπου φτανει για χιλιαδες λιτρα
    avatar
    dinelos
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ημερομηνία εγγραφής : 11/10/2013

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από dinelos Πεμ 27 Μαρ 2014, 23:07

    δηλαδη λαστιχο απο την βρυση κατευθειαν στο ενυδρειο και μετα προσθετουμε prime αναλογα με τα λιτρα που μπηκαν?
    Kostas
    Kostas
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 670
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2013
    Ηλικία : 54
    Τόπος : Αθηνα

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από Kostas Πεμ 27 Μαρ 2014, 23:12

    Εγώ πάντως έχω βαρέλια για την αλλαγή νερού, τα γεμίζω με ίδιας θερμοκρασίας νερό και prime μέσα, για να βάλω στο ενυδρείο, η αλλαγή νερού γίνεται με αντλία και στο άδειασμα αλλά και στο γέμισμα.
    avatar
    vaslag7
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 240
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2013
    Ηλικία : 60
    Τόπος : AΘΗΝΑ

    Hepsetus odoe-African Pike Characin  - Σελίδα 5 Empty Απ: Hepsetus odoe-African Pike Characin

    Δημοσίευση από vaslag7 Πεμ 27 Μαρ 2014, 23:43

    dinelos έγραψε:δηλαδη λαστιχο απο την βρυση κατευθειαν στο ενυδρειο και μετα προσθετουμε prime αναλογα με τα λιτρα που μπηκαν?
    Eγω αυτο κανω,prime κατα τη διαρκεια του γεμιζματος,αυτος ειναι ο δικος μου τροπος εδω και χρονια,μονο οταν διατηρουσα δισκους ειχα οσμωση.Υπαρχουν αποψεις οτι αυτο μπορει να φερει προβληματα αλλα αυτο κανω εδω και χρονια,λαστιχο απο τη βρυση,αργη ροη και αντιχλωριο,επαναλαμβανω ειναι ο δικος μου τροπος ο καθενας πρατει οπως νομιζει

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ 02 Μάης 2024, 05:39