Καλώς ήρθατε στο Aqua Monsterfish

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Καλώς ήρθατε στο Aqua Monsterfish
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ AQUA MONSTERFISH
AGGRESSIVE FISH KEEPING
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ AQUA MONSTERFISH
AGGRESSIVE FISH KEEPING

Πρόσφατα Θέματα

» Προπαραγγελία Τροπικά ψάρια γλυκού νερού από Κολομβία.
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΤετ 14 Σεπ 2016, 01:24 από abyssos

» Προ – παραγγελία θηρευτές
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΠεμ 05 Μάης 2016, 11:58 από abyssos

» Καλό Πάσχα από την Άβυσσο
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΤετ 27 Απρ 2016, 03:35 από abyssos

» Προπαραγγελία Τροπικά ψάρια γλυκού νερού.
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΠεμ 11 Φεβ 2016, 02:41 από abyssos

» ΑΒΥΣΣΟΣ Ενυδρεία - Τροπικά Ψάρια Νέες Παραλαβές
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΠεμ 04 Φεβ 2016, 07:24 από abyssos

» ζητουνται red tail catfish ,giant gourami
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΔευ 04 Ιαν 2016, 07:07 από fastboy1969

» “Black Friday” στην Άβυσσο
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΔευ 30 Νοε 2015, 01:03 από abyssos

» ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΑ ΕΝΥΔΡΕΙΑ ΤΗΣ JUWEL
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΠαρ 11 Σεπ 2015, 01:03 από abyssos

» Άβυσσος Νέα σελίδα - ηλεκτρονικό κατάστημα.
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΠεμ 23 Ιουλ 2015, 02:49 από abyssos

» Πωλούνται μεγάλα και σπάνια ψάρια
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΤρι 14 Ιουλ 2015, 08:31 από fastboy1969

» Κατάστημα Άβυσσος
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΠεμ 26 Μαρ 2015, 05:28 από abyssos

» Προ-παραγγελία Περού
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΤετ 25 Φεβ 2015, 00:14 από abyssos

» Καλή Χρονιά
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΤετ 31 Δεκ 2014, 06:29 από abyssos

» Fishbay Προ-παραγγελία ψαριών κάθε εβδομάδα !
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΤρι 30 Δεκ 2014, 01:10 από PredatoryFishBay

» Χαρούμενα Χριστούγεννα
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΤετ 24 Δεκ 2014, 01:09 από abyssos

» Fishbay - Διαθεσιμότητα ψαριών-φυτών στο κατάστημα
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΠαρ 19 Δεκ 2014, 11:13 από PredatoryFishBay

» Fishbay - Προσφορές !
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΔευ 15 Δεκ 2014, 12:24 από PredatoryFishBay

» Νέα κατηγορία στο e-shop μου Ψάρια Θηρευτές
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΤρι 09 Δεκ 2014, 10:27 από abyssos

» Fishbay - Προ-παραγγελία ψαριών από Γερμανία 11.2014 !
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΤρι 02 Δεκ 2014, 07:50 από PredatoryFishBay

» Fishbay - Παραλαβή ψαριών γλυκού νερού
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΠεμ 20 Νοε 2014, 09:54 από PredatoryFishBay

» Fishbay - Έκτακτη προ-παραγγελία ψαριών από Ασία !
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΤρι 18 Νοε 2014, 10:03 από PredatoryFishBay

» 270 Lt Iwagumi
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΤρι 18 Νοε 2014, 03:49 από nickst

» Νέα προϊόντα - LED φωτιστικά Ledzeal
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΚυρ 16 Νοε 2014, 14:04 από abyssos

» 600 λιτρα Rio Essequibo
Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι EmptyΚυρ 16 Νοε 2014, 10:02 από nickst

AMF YouTube




+7
dimitris
petrosarowana
Kostas
kostasgold
rathion76
beast
Alexandros
11 απαντήσεις

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από Alexandros Παρ 17 Ιαν 2014, 15:23

    Μπορουμε να συνεχισουμε την κουβεντα εδω
    beast
    beast
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1326
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Ηλικία : 37
    Τόπος : ano liosia

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από beast Παρ 17 Ιαν 2014, 16:13

    εγω την εχω πει την αποψη μου και θα την ξαναπω αν χρειαστει !!!!

    και προτιμώ τζαμενιο παρα ########  Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι 155213410 lol!
    rathion76
    rathion76
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2013
    Ηλικία : 48
    Τόπος : Π.ΦΑΛΗΡΟ

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από rathion76 Σαβ 18 Ιαν 2014, 07:01

    μπορεις να λες τι πιστευεις,όμως δε μπορείς να χαρακτηρίζεις κ να εκφραζεσαι έτσι,εσύ εκτίθεσαι κ απορώ πως σου επιτρεπεται να το κάνεις.καταλάβαμε όλοι ότι τα ξυλινα για τους λόγους σου δεν τα θες κ δεν σου αρέσουν,γιατί συνεχίζεις να τα απαξιώνεις δεν το καταλαβαίνω,γιατί από την αρχή αυτο κάνεις κ το συνεχιζεις.
    και για αυτό το λογο εκανα παρεμβαση,επειδή είδα αυτα τα απαραδεκτα που γραφτηκαν εδώ http://www.aquamonsterfish.com/t327p195-topic περι φερετρου,rip,μπαούλο,δεν ειναι κατι ιδιαιτερο,δεν ειναι επιστημη,φτιαχνονται και με πεταμενα ξυλα,μπορεις να το κάνεις μόνος σου , ######### , τραγικοί χαρακτηρισμοί , χωρίς να στέκουν.συγνωμη ετσι δεν μπορει να γινει συζητηση και απορω που δεν παρεμβαινει καποιος υπευθυνος.ο κάθε ενας κρίνει κ αποφασίζει για τον εαυτό του,με επιχειρήματα και βλέποντας πεπραγμένα.



    beast
    beast
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1326
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Ηλικία : 37
    Τόπος : ano liosia

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από beast Σαβ 18 Ιαν 2014, 07:05

    γιατι φιλε μου δεν στεκουν ???

    απλα ειναι ειναι η αληθεια αν καποιοι δεν θελουν να ακουνε την αληθεια δεν φταιω  lol! study 
    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από Alexandros Σαβ 18 Ιαν 2014, 07:24

    Το καλο ειναι να μην γινονται καποιοι χαρακτηρισμοι,αλλα δεν ηταν και τοσο τραγικοι
    Κι εγω ειμαι υπερ τον ενυδρειων με τζαμι,πολλα τα υπερ σε σχεση με τα ξυλινα
    kostasgold
    kostasgold
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 496
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2013
    Ηλικία : 53
    Τόπος : Πειραιας

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από kostasgold Σαβ 18 Ιαν 2014, 07:32

    Να γινει καποια παρεμβαση πανω σε τι? Δεν νομιζω οτι προσβαλε καποιον, τωρα για τους χαρακτηρισμους δεν νομιζω οτι ηταν και τοσο ακραιοι ωστε να δεχτει και παρατηρηση.
    beast
    beast
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1326
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Ηλικία : 37
    Τόπος : ano liosia

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από beast Σαβ 18 Ιαν 2014, 07:38

    kostasgold έγραψε:Να γινει καποια παρεμβαση πανω σε τι? Δεν νομιζω οτι προσβαλε καποιον, τωρα για τους χαρακτηρισμους δεν νομιζω οτι ηταν και τοσο ακραιοι ωστε να δεχτει και παρατηρηση.

     Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι 2582768341 
    rathion76
    rathion76
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2013
    Ηλικία : 48
    Τόπος : Π.ΦΑΛΗΡΟ

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από rathion76 Σαβ 18 Ιαν 2014, 09:03

    οι χαρακτηρισμοί είναι ακραίοι και απαραδεκτοι,τώρα αν σα φορουμ τα δεχεστε , αυτο ειναι άλλο θέμα και ο κάθε ένας μπορεί να κρίνει.εννοειται οτι τα γυαλινα ενυδρεια ειναι οτι καλυτερο υπαρχει,δεν ειναι αυτο το θεμα.το προβλημα ειναι η παραπληροφορηση και οι χαρακτηρισμοι.εχει ο καθε ένας τις αποψεις που έχει,ομως δεν μπορει να ισχυριζεται πως οτι πιστευει ειναι κ η αληθεια,ειδικα οταν δεν υπαρχουν επιχειρηματα παρα μονο προσωπικη αποψη κ κριση,γιατι τοτε ή λεει ανακρίβιες ή τα λεει σκοπιμα,ειναι απλο.
    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από Alexandros Σαβ 18 Ιαν 2014, 09:11

    Εγινε καποιος χαρακτηρισμος προς το προσωπο σου και θιγεσε ετσι?
    Ενυδρειο ειναι και κανει καποιον χαρακτηρισμο γιατι ετσι το βλεπει αυτος,δεν καταλαβαινω που ειναι το προβλημα
    Εσυ εχεις καποια εμπειρια απο ξυλινο ενυδρειο για να μας πεις και τα επιχειρηματα σου?
    rathion76
    rathion76
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2013
    Ηλικία : 48
    Τόπος : Π.ΦΑΛΗΡΟ

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από rathion76 Σαβ 18 Ιαν 2014, 09:52

    θιγομαι γιατι οι χαρακτηρισμοι που ειπωθηκαν για τα ξυλινα ειναι ατυχείς και ανακριβείς.
    ανεφερα ξανα πως γνωρίζω καποιον που τα φτιαχνει,τα εχω δει πολλες φορες απο κοντα και εχω συζητησει μαζι του και ετσι εχω επιχειρηματα και μπορω να κρινω.τα σχολια που ειπωθηκαν περι μη εμπιστοσυνης και με τους χαρακτηρισμους γενικοτερα για τα ξυλινα , αυτοι που τα εκαναν εχουν δει ξυλινα ενυδρεια απο κοντα , η καλυτερα του συγκεκριμενου?ειδα αναφερθηκε το ονομα του προηγουμενως , του Αγγελου απο "predatory fish bay".
    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από Alexandros Σαβ 18 Ιαν 2014, 10:01

    Πες μου ενα επιχειρημα γιατι να προτιμησω ενα ξυλινο ενυδρειο?
    Kostas
    Kostas
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 670
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2013
    Ηλικία : 54
    Τόπος : Αθηνα

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από Kostas Σαβ 18 Ιαν 2014, 12:05

    Δεν ξέρω τι υπέρ και τι κατά μπορεί να έχει ένα ξύλινο ενυδρείο μιας και δεν είχα ποτέ, αλλά λόγω δουλειάς, μπορώ με σιγουριά να σας πω ότι μπορεί να φτιαχτεί ξύλινο με τα κατάλληλα λούστρα και υλικά το οποίο θα είναι να το χαζεύει όποιος το βλέπει, χωρίς να υπολογίσουμε κόστος σίγουρα όμως δεν είναι υπερβολικό
    petrosarowana
    petrosarowana
    Global Moderator
    Global Moderator


    Αριθμός μηνυμάτων : 533
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2013

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από petrosarowana Σαβ 18 Ιαν 2014, 12:35

    το μεγαλο πρόβλημα στα ξυλινα εχτως από την εμφανιση,ειναι η εσωτερικη μονωση!!!μπορει πολύ ευκολα καταστραφει και να δημιουργισει πρόβλημα στο ενυδρειο!
    beast
    beast
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1326
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Ηλικία : 37
    Τόπος : ano liosia

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από beast Σαβ 18 Ιαν 2014, 13:14

    κατ αρχήν να ξεκαθαρίσω κατι δεν προσβαλαμε τον αγγελο ουτε την δουλεια του!!!!!

    και λέμε την γνωμη μας ξεκαθαρα δεν κρυβομαστε και εσυ επιμενεις για κατι που δεν ειναι ομορφο και προσπαθεις αυτοματος να το βγαλεις και σωστο επιμενεις να μας πισεις για πιο λογο ???  study
    Kostas
    Kostas
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 670
    Ημερομηνία εγγραφής : 04/09/2013
    Ηλικία : 54
    Τόπος : Αθηνα

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από Kostas Σαβ 18 Ιαν 2014, 13:42

    Κώστα(Beast) τα ενυδρεία με ξύλο μπορούν να γίνουν ένα όνειρο, μην κοιτάς αυτά που έχουν φωτογραφηθεί και έχουμε δει στο internet και εμένα δεν μου αρέσουν, ποτέ και εγώ δεν θα έβαζα ένα τέτοιο μέσα στο σπίτι μου, αλλά εάν επενδύσεις το ξύλο με λούπο καπλαμά και του ρίξεις ένα πολυεστέρα γυαλιστερό σε λούστρο θα γίνει  Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι 2110050847  απίστευτο, μιλάμε για κανονικό έπιπλο που θα το χαζεύουν όλοι, σίγουρα μπορεί να ανέβει το κόστος σε σχέση με αυτά που υπάρχουν αλλά όταν κάνεις κάτι ειδική παραγγελία δεν κοιτάς κόστος το φτιάχνεις όπως σου αρέσει.
    beast
    beast
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1326
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Ηλικία : 37
    Τόπος : ano liosia

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από beast Σαβ 18 Ιαν 2014, 14:31

    σωστα ολα αυτα αλλα νευριαζω... Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι 2450979366  γιατι εχουν μαθει να ζουν σε αυταπατες και δεν δεχονται την αλήθεια!!!!!
    rathion76
    rathion76
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2013
    Ηλικία : 48
    Τόπος : Π.ΦΑΛΗΡΟ

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από rathion76 Σαβ 18 Ιαν 2014, 16:51

    Δεν θελω να πεισω για τα ξυλινα,αλλα ειπωθηκαν απαξιωτικα σχολια σε θεμα που ξεκινησε καποιος που ενδιαφερεται για ξυλινο,διαπιστωνοντας παραλληλα πως δε γνωριζετε ακριβως περι τινος προκειται,αρα πως γινονται τετοια σχολια?η μονωση αν γινει οπως πρεπει δεν καταλαβαινει τιποτα,το εχω δει απο κοντα κ αντεχει χρονια κ εξωτερικα μπορει να γινει απλο αλλα κ πραγματικο κοσμημα με παραπανω κοστος,αναλογα.οφελη ξυλινου?πολλα.ελαφρυ,μονωση,ποικιλια χρωματισμων εσωτερικα και εξωτερικα,πολυ πιο φθηνο για μεγαλες κατασκευες,αντεχει περισσοτερο χτυπηματα απο γυαλινο,περισσοτερες δικλειδες ασφαλειας για διαρροη,αρκει να φτιαχτει οπως πρεπει.ο καθε ενας μπορει να πιστευει οτι θελει,ομως δημοσια πρεπει να υποστηριζει κατι με επιχειρηματα κ οχι να εκφραζεται αυθαιρετα.
    avatar
    dimitris
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 128
    Ημερομηνία εγγραφής : 19/07/2013
    Ηλικία : 26
    Τόπος : ΚΡΗΤΗ

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από dimitris Σαβ 18 Ιαν 2014, 23:34

    Επειδή διαβάζω πολλά εδώ για τα ξύλινα ενυδρεία που δεν ισχύουν, προτείνω σε όποιον θέλει να πει για τα ξύλινα ενυδρεία ότι έχουν προβλήματα σε σχέση με τα γυάλινα, να ανοίξει θέμα στο monsterfishkeepers.com και να ανεβάσει μετά εδώ τις απαντήσεις που θα πάρει.
    beast
    beast
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1326
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Ηλικία : 37
    Τόπος : ano liosia

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από beast Κυρ 19 Ιαν 2014, 02:38

    εχω απειρα επιχειρηματα να σου απαντησω!!! σε αυτα που θες αρα μου λεσ οτι το ξυλινο ειναι καλητερο απο το γυαλι και αυτο επειδη σου το πε καποιος .λοιπον επειδη δεν θα κατσω να πισω κανεναν σε θεμα γυαλινου ,ξυλινου ,εγω εχω την αποψη μου . αρκετα το συζητησα ........και τα υπολοιπα παιδια σου κανουν καποιες ερωτησεις και δεν βλεπω να απαντας  στης ερωτησεις αφοσον εχεις καποια επιχειρηματα οπως λες????

    Y.Γ το θεμα ειναι να εχεις δικια σου αποψη και οχι αλλον αποψεις και δεν θιγω κανεναν και μιλαω καθαρα μονο και μονο για ενυδρεια γιατι μερικοι το πανε αλου το θεμα και( ΕΙΝΑΙ ΧΟΜΠΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΤΑΘΛΙΤΙΖΜΟΣ )
    rathion76
    rathion76
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2013
    Ηλικία : 48
    Τόπος : Π.ΦΑΛΗΡΟ

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από rathion76 Κυρ 19 Ιαν 2014, 03:31

    δεν λέω ότι το ξυλινο ειναι καλύτερο , ειπα ομως καποια θετικά που εχει,κυριως για μεγάλες κατασκευες.σιγουρα ο καθενας εχει αποψη,αλλα οταν τη λεμε δημοσια οφειλουμε να προσεχουμε,εκει θελω να εστιαστώ.σε ολα εχω απαντησει.δεν μου τα λεει απλα καποιος,τα εχω δει σε διαρκεια χρονου,εχω δει τη μονωση μεσα κ τη συμπεριφορα-αντοχη των ενυδρειων αυτων.μην απαξιωνετε τοσο ευκολα κατι που δεν ξερετε τοσο καλα.καποιος μπορει να θελει να αγορασει ή φτιαξει και να επηρεαστει αρνητικα χωρις λογο και για πραγματα που δεν ισχυουν.ημαρτον.
    beast
    beast
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1326
    Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2013
    Ηλικία : 37
    Τόπος : ano liosia

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από beast Κυρ 19 Ιαν 2014, 04:55

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι 3363741753 εχεις δικιο για τι παραφερθηκα .....δεν προσβαλα ουτε τον αγγελο ουτε την δουλεια του γιατι δεν τον ξερω το ανθρωπο απλα κρινο απο αυτα που βλεπω και στηριζω τισ αποψεις μου
    avatar
    vaslag7
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 240
    Ημερομηνία εγγραφής : 24/06/2013
    Ηλικία : 60
    Τόπος : AΘΗΝΑ

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από vaslag7 Κυρ 19 Ιαν 2014, 05:02

    Λοιπον ας απαντησω σε αυτο το ποστ μια και εχω υπαρξει κατοχος ξυλινου.Καταρχην τα ξυλινα δεν ειναι καινουρια μοδα πρωτοδιαβασα για αυτα πριν 10 χρονια σε κατασκευες που εβλεπα στο εξωτερικο,στην Ελλαδα δειλα δειλα εφτιαχνε κανεις αλλα υπηρχε ο φοβος του ξυλου,αγνωστο για πολλους και ολοι λενε ξυλο και νερο απλα δεν...Το δικο μου εχασε μετα απο ενα χρονο λειτουργιας απο δικο μου λαθος στην κατασκευη,θα μπορουσα να το ειχα κανει και απο γυαλι και να μην το ειχα προσεξει οσο επρεπε.Ηταν 500 λιτρα και το ειχα κανει χωρις καμια βοηθεια πραγμα που στα 500 λιτρα με γυαλι δεν υπηρχε περιπτωση να γινει.Υπαρχουν μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα και στις δυο περιπτωσεις,αν θες πχ να το βλεπεις απο παντου το γυαλι ειναι το καλυτερο φυσικα,αν σε ενδιαφερει μονο η οθονη μπορεις να βολευτεις και με ξυλινο.Θα συμφωνησω με το Πετρο οτι ειναι για πολλα λιτρα απο 500 και πανω πιστευω,απο εκει και κατω καλυτερα γυαλινο.Αν μιλησουμε για μια κατασκευη σωστη το ξυλινο υπερτερει σε θεμα κοστους κατα πολυ και εχει καλυτερη μονοση απο το γυαλι,απο την αλλη το γυαλι ειναι πιο ομορφο οχι οτι δεν μπορεις να κανεις ενα ξυλινο ομορφο.Δυστηχως δεν υπαρχουν εργοστασιακα ξυλινα να μπορουσαμε να κανουμε και μια συγκριση μεταξυ εργοστασιακων κατασκευων και ετσι συγκρινουμε κατασκευες απο απλους χομπιστες που κανουν την τρελλα τους.Εχω δει και γυαλινα απο χομπιστες που εχασαν νερο και ξυλινα που απετυχαν,ολοι προσπαθησαν και εμαθαν απο τα λαθη τους.Η δικια μου επιλογη αν αυριο το πρωι ειχα την δυνατοτητα να φτιαξω μονος μου ενα 1000αρι θα ηταν ξυλινο,αν μπορουσα να αγορασω ενα 1000αρι θα αγοραζα γυαλινο.
    Ο γραφτος λογος παρεξηγειται ευκολα οποτε ας προσπαθησουμε τα κειμενα μας να εμπεριεχουν ευγενεια,οι περισσοτεροι απο εμας γνωριζουν τον αλλο μονο απο 5 αραδες σειρες
    Alexandros
    Alexandros
    1000+post
    1000+post


    Αριθμός μηνυμάτων : 1888
    Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2013
    Ηλικία : 50
    Τόπος : Λαμια

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από Alexandros Κυρ 19 Ιαν 2014, 06:20

    Εγω προσωπικα ξυλινο ενυδρειο δεν θα εβαζα στο σπιτι μου,δεν τα εμπιστευομαι
    Δεν ρισκαρω εαν πετυχε η μονωση η δεν πετυχε

    Δεν ειναι επιχειρημα για μενα το οτι ειναι ποιο ελαφρυ,τα ενυδρεια μου μπηκανε στη θεση τους και δεν τα κουναει τιποτα,εαν χρειαστει καποια στιγμη να μετακινησω καποιο,ε τοτε θα φωναξω και μερικους φιλους για βοηθεια

    Η θερμομονωση δεν με νοιαζει και τοσο γιατι ο χειμωνας στην ελλαδα ειναι λιγος και οχι βαρυς,σε αυτο το διαστημα ποση μπορει να ειναι η διαφορα ρευματος? δεν νομιζω να ειναι τοσο μεγαλη

    Το οτι αντεχει περισσοτερα χτυπηματα δεν το καταλαβαινω,εγω τα ενυδρεια μου δεν τα χτυπαω ποτε

    Για διαρκεια ζωης των ξυλινων ενυδρειων δεν ξερω καποιον που να εχει 10 χρονια ενα ενυδρειο
    Εχω φτιαξει δυο ενυδρεια δικα μου και αλλα 4 με φιλους
    Τελειωσαμε σε μια μερα
    Δεν ειχαμε αγχος εαν πετυχε η μονωση
    Ειμαι υπερ των γυαλινων ενυδρειων και για την ωρα δεν μπορω να αλλαξω γνωμη


    kostasgold
    kostasgold
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 496
    Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2013
    Ηλικία : 53
    Τόπος : Πειραιας

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από kostasgold Κυρ 19 Ιαν 2014, 06:31

    Εγω το μονο που μπορω να πω ειναι οτι αν ειχα χωρο θα εβαζα ενα τεραστιο γυαλινο ενυδρειο και ποτε μα ποτε κατι ξυλινο αν θελω κατι ομορφο απο ξυλο παω και παιρνω ενα μπουφε,  το ενυδρειο μου αρεσει να το βλεπω απο παντου.
    rathion76
    rathion76
    Μελος
    Μελος


    Αριθμός μηνυμάτων : 50
    Ημερομηνία εγγραφής : 18/10/2013
    Ηλικία : 48
    Τόπος : Π.ΦΑΛΗΡΟ

    Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι Empty Απ: Επιλογες Ενυδρειου: Ξυλινο η Τζαμι

    Δημοσίευση από rathion76 Κυρ 19 Ιαν 2014, 07:32

    μην κρινετε ετσι κάτι που δεν γνωρίζετε καλά ,αυτό βλέπω , υπάρχει άγνοια,σε σημείο που γινεται επικινδυνη,γιατι γίνεται παραπληροφόρηση.αυτο με προβληματίζει.ο καθε ενας κανει τις επιλογες κ εχει τις αποψεις του,αλλα σε φορουμ πρεπει να δινονται σωστες πληροφοριες,καποιος θα δωσει χρηματα,αλλως θα παρει,θα ξοδεψει χρονο,δεν γινεται να λεγεται οτι να'ναι,επειδη ο ένας το βλεπει ετσι ,αλλος αλλιώς.δεν παει ετσι.τα γυαλινα ειναι τα πιο διαδεδομενα κ ωραια ενυδρεια αλλα παγκοσμιως φτιαχνονται ενυδρεια κ λιμνες κ απο αλλα υλικά,αναλογα τι θελει ο καθε ένας.κ ενα φορουμ οφειλει να δινει σωστες πληροφοριες και επιλογες μεσω των μελών του,ειδικά απο διαχειριστες και συντονιστες που'χουν μεγαλυτερο βαρος αυτα που λενε.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ 11 Μάης 2024, 11:12